2026-04-28
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | P320HVN02.0 |
| Panel Size | 32.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD, 69PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 698.4(W)×392.85(H) mm |
| Bezel Opening | 703.4(W)×397.9(H) mm |
| Outline Size | 719.2(W)×413.7(H) ×24.8(D) mm |
| Surface | Antiglare (Haze 2%), Hard coating (3H) |
| Brightness | 500 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 3000:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Best View on | Symmetry |
| Response Time | 8 (Typ.)(G to G) |
| Display Colors | 16.7M 99% sRGB |
| Lamp Type | WLED , 50K hours , With LED Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Used for | Digital Signage |
| Panel Weight | 4.59Kgs (Typ.) |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 51 pins Connector |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |